Podkład mineralny o właściwościach matujących

22 marca 2018

Nakładanie podkładu mineralnego

Podkład mineralny stał się bardzo popularny, ponieważ gwarantuje dobre krycie a jednocześnie świetną trwałość. Wielką sympatią cieszy się między innymi ze względu na to, że uzyskiwane wykończenie będzie matujące, dzięki temu będzie można trzymać nadmiernie błyszczącą strefę w ryzach i wszystko będzie rzeczywiście świetnie wyglądać. Podkład mineralny jest bardzo popularnym produktem i na pewno warto się obecnie nim zainteresować.

Podkład matujący będzie w stanie zagwarantować nam świetne krycie i zdrowy mat. Formuła matująca jest przede wszystkim przeznaczona dla tych osób, które maja problem z przetłuszczającą się cerą, na której pojawiają się niedoskonałości. Zapewniać nam będzie od średniego do pełnego krycia, a za sprawą naturalnego składu będzie w stanie załagodzić problemy cery trądzikowej, Może również regulować produkcję sebum i w rezultacie będzie zmniejszać świecenie się cery.

Przygotowanie skóry do nałożenia podkładu mineralnego

Najlepszą bazą będzie oczywiście zadbana cera. Warto pamiętać o tym, by ją regularnie złuszczać i tonizować a także nawilżać to zawsze podstawa każdego dobrze wykonanego makijażu. Jeśli mówić będziemy o przygotowaniu skóry to trzeba powiedzieć, że nie będzie jednego odpowiedniego sposobu dla każdego człowieka. Zawsze takim odpowiednim fundamentem będzie lekki krem nawilżający, dla innej będzie to krem matujący. Istotne będzie to, by stosować taki kosmetyk, który nie będzie ciężki i tłusty. Jeśli taki jest to podkład się zwarzy, nie będzie trwały, osadzi się w porach i będzie tworzyć nieestetyczne smugi.

Zalety podkładu mineralnego

Jak nakładać taki podkład?

Oczywiście w zależności od tego jakiego krycia będziemy oczekiwać będzie można wybrać albo pędzel kabuki z zaokrąglonym włosiem, albo pędzle typu flat top, który jest ścięty na górze. Pierwszy będzie dawał nam delikatniejsze pokrycie niedoskonałości, drugi pozwala nam lepiej wykorzystać pigmentację podkładu matującego.

Jak prawidłowo nakłada się podkład matujący

Na początek trzeba wysypać odrobinę pudru na wieczko słoiczka. Następnie będzie trzeba delikatnie przyłożyć wybrany pędzel do powierzchni kosmetyku. Nadmiar strzepujemy o wierzch dłoni lub brzeg pokrywki. Cienką warstwę pudru rozprowadź po twarzy kolistymi ruchami, kierując pędzle od wewnętrznych partii twarzy ku zewnętrznymi, co będzie gwarantować nam ładną aplikację i nie będzie nierówności. W ten sposób całość rzeczywiście bardzo dobrze się sprawdzi i będziemy mogli liczyć na to, że całość będzie świetnie wyglądać i rzeczywiście będziemy zadowoleni z całej estetyki. Warto oczywiście zdecydować się na takie propozycje kosmetyków, które będą delikatne dla naszej skóry.

image

Alicja Stec

Redakcja kosmetykiobagi.pl