Pędzel kabuki – jak wykonać nim perfekcyjny makijaż?

22 marca 2018

Pędzle kabuki

Wykonanie makijażu zależy nie tylko od tego, jakich używa się kosmetyków, ale także od zastosowanych narzędzi. Akcesoria do makijażu, szczególnie pędzle, powinny być dobrej jakości, zadbane i dobrane do typu produktu – i tak na przykład płynne kosmetyki najlepiej nakłada się pędzlem płaskim, za to do sypkich nic nie zastąpi pędzla kabuki.

Tajemnice techniki

Istnieje kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, by cieszyć się z pięknego makijażu. Nie powinno się nakładać palcami podkładu, ani innych kosmetyków – taka aplikacja nie będzie dokładna i nie spełni oczekiwań estetycznych, choćby zastosowany kosmetyk był najlepszej jakości. Także makijaż mineralny wykonuje się konkretnymi akcesoriami – wiele kobiet stawia w tym przypadku na puszek, który niestety ustępuje pędzlom. Dobrze dobrane i odpowiednio wykonane pędzle potrafią stworzyć prawdziwie satynowe, perfekcyjne wykończenie makijażu. Jednym z najskuteczniejszych i zarazem najczęściej stosowanych jest pędzel kabuki.

Tajniki użycia pędzla

Kabuki to specyficzna, japońska sztuka teatralna. Aktorzy grający na scenie wyróżniają się szczególnie ostrym, „maskowatym” makijażem. Pędzle kabuki nie służą oczywiście do wykonywania makijażu scenicznego. Charakteryzuje je okrągły kształt, dzięki któremu świetnie nadają się do nakładania sypkich kosmetyków, na przykład mineralnych. Ich włosie jest bardzo gęste i miękkie. Dzięki temu można wygodnie nabrać na pędzel dużo sypkiego produktu, który najczęściej służy do wykończenia całego makijażu.

Jak nakłada się puder, by uzyskać możliwie optymalny efekt? Należy zacząć od środka twarzy i nakładać go stemplując miejsce przy miejscu. Pociągnięcia pędzlem służą jedynie do usuwania nadmiaru syp[kiego pudru ze skóry.

Pędzle do pudru

Kabuki o wielu zastosowaniach

Profesjonalne pędzle kabuki oznaczone są symbolami, które opisują ich wielkość, a także kąt przycięcia włosia. Można więc kupić bardzo duży pędzel do pudru transparentnego, ale także malutkie baby kabuki do nakładania bronzera, cieni, kosmetyków rozświetlających. Przedział wielkości obejmuje kilkanaście różnych pędzli.

Pędzle kabuki są szczególnie popularne wśród użytkowniczek kosmetyków mineralnych. Większość z nich jest wykonywana z naturalnych materiałów, takich jak bambus. Odpowiednio zadbane, służą długo i skutecznie.

Jak dbać o pędzle?

Przede wszystkim pędzle kiepsko znoszą wilgoć. Z tego powodu lepiej jest nie przechowywać ich w łazience. Wilgotne powietrze sprawia, że włosie pędzla puszy się i niszczy, a jego żywotność i przydatność do użycia jest o wiele krótsza. Ponadto, podczas wykonywania makijażu na pędzlu osiadają drobinki kosmetyku, sebum i martwy naskórek. W warunkach wilgoci drobnoustroje rozwijają się szybciej. Niezależnie od tego, gdzie są przechowywane pędzle, należy je oczywiście myć. Bardzo skuteczny jest szampon do włosów z detergentem. Wystarczy kropla rozcieńczona wodą, pędzla nie należy szorować, a raczej pokryć szamponem, spłukać i powtarzać czynność, aż woda będzie czysta. Po takim zabiegu pędzel powinien zostać delikatnie odsączony na czystej ściereczce i pozostawiony do wyschnięcia.

image

Alicja Stec

Redakcja kosmetykiobagi.pl