Nakładanie eyelinera w płynie - prosta metoda!

26 kwietnia 2022

Jeśli zawsze potrzebowałeś pomocy w rysowaniu prostych linii, używanie płynnego eyelinera może być bardzo trudne! Jeśli jednak masz chęci - możemy Ci pomóc! Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas i sprawią, że będziesz wyglądać olśniewająco przez cały dzień.

Porada 1: Nie poddawajsię

Opanowanie techniki nakładania płynnego eyelinera może być poważnym zadaniem i nie jest przeznaczone dla osób o słabym sercu. Będziesz wielokrotnie myć twarz i tak, ręce będą Ci się trząść. Przechodzimy dalej.

Porada 2: Oprzyj łokieć

Większość profesjonalistów nie udziela tej rady, ponieważ uważają, że jest ona oczywista - ale tak nie jest. Jedynym sposobem na uzyskanie efektu "kociego oka" (dla początkujących) jest oparcie łokcia na płaskiej powierzchni i rozciągnięcie powieki drugą ręką. Możesz być pewna, że ręce nie będą Ci się trząść.

Porada 3: Zaprzyjaźnij się z kropkami i kreskami

Nie wyśmiewaj się. Być może będziesz musiała zacząć od naniesienia na powieki małych kropek lub kresek, zanim przejdziesz od razu do kresek. Gdy kropki lub kreski są już na swoim miejscu, możesz śmiało je połączyć. Jeśli jesteś początkująca, najlepszym płynnym eyelinerem z drogerii dla Ciebie może być marker, ponieważ jest o wiele łatwiejszy w aplikacji. Niezależnie od tego, czy użyjesz flamastra, czy nie, możesz spowodować kilka smug, ale wskazówka nr 4 rozwiąże ten problem.

Porada 4: Ukryj błędy

Zanim pospiesznie umyjesz twarz lub użyjesz więcej eyelinera, aby zatuszować swój bałagan - spróbuj użyć korektora, płynu do demakijażu lub wazeliny. Jeśli smuga nie jest duża, po prostu użyj korektora, aby ją ukryć. Możesz także użyć wacika nasączonego płynem do demakijażu, aby posprzątać bałagan. Jednak najłatwiejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest narysowanie nierównej kreski i wyostrzenie jej krawędzi za pomocą wazeliny. To proste!

Porada 5: Poznaj swój efekt

Nakładanie eyelinera to jedna sprawa, ale wiedza o tym, jaki efekt ma przynieść, to już pro tip 101. Czarny jest odważny i zawsze szykowny, ale nic tak nie podkreśla subtelnego i przydymionego wyglądu jak brąz. Jeżeli nie spałaś i chcesz, aby Twoje oczy wyglądały na większe, nałóż biały eyeliner na dolną linię wodną. Ponieważ niektóre z najlepszych drogeryjnych eyelinerów w płynie są obecnie dostępne w wielu odcieniach, możesz z łatwością zaprezentować swój trend, wybierając błękity, fiolety i róże. Nie zapominaj również o najlepszym remedium na kaca - cieniu nude na dolnej linii wodnej.

Porada 6: Pozbądź się nadmiarucienia

Oto kolejna "niezbyt popularna" rada dla Ciebie - użyj chusteczki higienicznej, aby usunąć nadmiar płynu. Dokładnie tak. Jeśli masz dużo płynu na aplikatorze, możesz łatwo zrobić sobie smugi. Albo usuń niewielką ilość produktu, albo zetrzyj go chusteczką. Początkującym łatwiej jest zacząć od eyelinera w płynie, który ma kształt markera.

Porada 7: Nie ustawaj w wysiłkach

Nie uda Ci się to za pierwszym razem. Za drugim razem też może Ci się nie udać. Jeżeli jednak będziesz się starać, uda Ci się uzyskać wystarczająco dobrą kreskę, która z czasem będzie coraz lepsza. W końcu jest to jedyna wskazówka, której nigdy nie należy się pozbywać!

image

Alicja Stec

Redakcja kosmetykiobagi.pl