Makijaż mineralny – trwały, bezpieczny i zdrowy

4 kwietnia 2018

Wykonanie makijażu mineralnego

Coraz częściej pojawia się pytanie o to z czego wynika tak duża popularność mineralnych kosmetyków. Tak naprawdę mają one bardzo wiele zalet i to ich największa siła. Są one lekkie i dlatego nie będą inwazyjne,. Trwałe a na skórze będą prezentować się naturalnie. Dodatkowo nie będą podrażniać nawet jeśli ktoś ma wrażliwą cerę.

Jeśli ktoś chce wyglądać naturalnie a ma problem z tłustą cerą i podrażnieniami po kosmetykach to prawdopodobnie właśnie kosmetyki mineralne będą idealnym wyborem dla takich osób. Pamiętajmy bowiem, że konwencjonalne kosmetyki zatykają pory, mogą uczulać i spowodują, że pojawi się na twarzy nienaturalna maska.

Zalecenia dla kosmetyków mineralnych?

To produkty, które są bardzo dobre dla cery wrażliwej na podrażnienia albo już podrażnionej, dlatego świetnie sprawdzają się po operacjach plastycznych. Mogą być bez obaw używane zawsze w sytuacji, gdy będziemy po zabiegach kosmetycznych, które mogły podrażniać skórę. Wielkim ich plusem będzie to, że nie wypełniają porów, nie ma tam dodatków chemicznych. Skóra dzięki temu będzie pozostawać czysta, goją się szybciej wypryski, dzięki temu że są tam minerały antybakteryjne. Zawarte w kosmetykach komponenty takie jak mika, tlenek cynku, tytanu możecie oczekiwać ochrony przed UVA oraz UVB, będą one zapewniać poziom krycia zadowalający.

Warto także zdać sobie sprawę z tego, że to forma proszku, dlatego ten produkt będzie rzeczywiście higieniczny. Nie będzie przenosił bakterii, nie stanowi dla nich pożytku. Zawarty tam tlenek cynku pomaga leczyć zmiany skórne, może łagodzić podrażnienia, wymagające osoby będą cenić także fakt, że taki produkt jest dużo bardziej wydajny, na zdecydowanie dłużej będzie wystarczał.

Cera a makijaż

Doskonałe właściwości mineralnych kosmetyków

Są one odporne na wodę i ścieranie, dlatego będą dobre dla osób, które korzystają z basenu, siłowni czy są na wakacjach. Makijaż z nimi wykonany będzie się utrzymywał cały dzień, nie będzie trzeba poprawek, nie ciemnieje i nie stworzy a twarzy niekorzystnych plam.

Jak nakładać takie kosmetyki?

Zanim nałoży się podkład będzie trzeba poczekać aż wcześniej nałożony krem się wchłonie. Inaczej, jeśli będzie zbyt tłusty będą się robić plamy. Jeśli ktoś chce unikać krycia bardzo dużego wystarczy po prostu omieść twarz pędzlem i uda skutecznie nanieść taki produkt, efekt będzie rzeczywiście świetny. Jeśli chce ktoś nanosić większą warstwę to w takiej sytuacji wydaje się, że rozwiązaniem będzie tak zwana technika stemplowania.

Jeśli ktoś ma problem suchej cery to po nałożeniu takiego kosmetyku powinien spryskać ją mgiełką. Dzięki temu podkład będzie się skutecznie nakładało będzie on dobrze przylegał, stopi się z cerą i ostatecznie ten wypracowany efekt okaże się lepszy. Dobrze nałożony makijaż mineralny jest praktycznie niewidoczny, wtapia się w skórę a wygląd jest naturalny. Ostatecznie więc osiąga się taki efekt, na którym powinno nam zależeć. Obecnie jeśli kobieta chce pięknie wyglądać nie powinna mieć z tym problemu, obecnie mamy dostępne takie mechanizmy, dzięki którym nie musimy się takich sytuacji obawiać.

image

Alicja Stec

Redakcja kosmetykiobagi.pl