Makijaż mineralny: hit czy kit?

1 kwietnia 2018

Wykonanie makijażu mineralnego

Jeśli ktoś czyta etykiety kosmetyków to pewnie zdaje sobie sprawę z tego, że w składzie mamy liczne mikro oraz makroelementy. Wytwórcy kosmetyków stworzyli jednak coś interesującego dla nas stworzyli w postaci kosmetyków mineralnych. Makijaż mineralny obecnie jest traktowany jako najlepszy wybór dla wszystkich osób, które mają problemy z cerą.

Makijaż mineralny to wynik szukania przez producentów takich kosmetyków, które będą jak najbardziej naturalne i charakteryzować się będą delikatną formą. Chodzi o to, by bez obaw było można takie produkty nakładać nawet na szczególnie wymagającą skórę w tym taką, która wcześniej będzie poddawana zabiegom kosmetycznym.

Naturalność jest w cenie

Kosmetyki mineralne nie będą się różnić wyglądem od zwykłych. Odmienność tych produktów wynika z ich wyjątkowego składu. W kosmetykach mineralnych nie znajdziemy takich dodatków jak parabeny, konserwanty, kompozycje zapachowe. A to właśnie te substancje najczęściej powodują jakieś alergia czy podrażnienia skóry.

Kosmetyki mineralne opierają się na składnikach takich jak tlenek cynku, dwutlenek tytanu, tlenek tytanu, mika, tlenki żelaza, chromu, manganu, ultramaryny, tlenochlorek bizmutu.

Makijaż kosmetykami mineralnymi

Kosmetyki mineralne wyglądają po nałożeniu na bardzo naturalne a to co bardzo ważne to fakt, że makijaż będzie również bardzo dyskretny. Można zauważyć, że nawet niekiedy mężczyźni będą z takiej propozycji korzystać. Warto także zauważyć, że te kosmetyki nie mają w składzie wody ani tłuszczu są bardzo praktyczne, ponieważ ich czas przydatności jest nieograniczony. Inaczej niż w produktach z płynną konsystencją. Zawartość wody sprawia, że te produkty mogą się stać pożywką dla bakterii i dlatego zawsze mają określony termin przydatności.

Mineralna paleta możliwości

Jeśli chodzi o kosmetyki mineralne ich wielką zaletą będzie to, że po nałożeniu będą wyglądać naturalnie co już było powiedziane. Dodatkowo mamy także coraz więcej ciekawych propozycji, jeśli chodzi o te kosmetyki ponieważ pojawiają się błyszczyki, bazy pod podkład, pudry, cienie, róże czy korektory.

Makijaż mineralny – potrójna rola

Kosmetyki do makijażu mineralnego to produkty o bardzo szerokim zastosowaniu, ponieważ jednocześnie zdobią, pielęgnują, chronią. Z uwagi na to, że wiele składników są jak filtry i nie dopuszczają promieniowania można liczyć na to, że produkty te będą chronić skórę przed działaniem słońca. Warto oczywiście postawić na te kosmetyki, jeśli ktoś ma problem z różnymi skórnymi kłopotami i chce sobie z nimi radzić stosując delikatny produkt.

image

Alicja Stec

Redakcja kosmetykiobagi.pl