Makijaż kosmetykami naturalnymi

4 kwietnia 2018

Naturalny makijaż

Wybór kosmetyków naturalnych jest obecnie znacznie mniejszy nić oferta produktów tradycyjnych. Obecnie powoli sytuacja się zmienia, wiele marek tym rynkiem zaczyna się zainteresować. Bez większych problemów obecnie będzie można znaleźć interesujące naturalne kosmetyki, które pozwolą na wykonywanie makijażu twarzy. Ceny nie będą znacznie wyższe niż produktów drogeryjnych. Większość z nas będzie mogła taki produkt spokojnie kupić.

Kto może wybrać naturalny makijaż?

Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Przede wszystkim to produkt dla miłośniczek ekologicznych produktów oraz osób, które mają problem ze skórą. Skład kosmetyków naturalnych jest przyjazny dla skóry, ale może się również okazać, że takie właśnie kosmetyki także mają negatywny wpływ na cerę. Przykładowe składniki, które są w kosmetykach naturalnych to między innymi trójglicerydy. Zawsze jednak warto będzie sprawdzać skład, również w kosmetykach naturalnych, albo takich które posiadają certyfikat jakości. Spore grono przedstawionych propozycji to między innymi kosmetyki mineralne, które mają sypką formę, rzadziej sprasowaną. Wersje sprasowane mają dodatkowe składniki.

Naturalny podkład

Jeśli szukamy naturalnego podkładu będzie można szukać wśród produktów mineralnych, które mają sypką formułę i szeroką gamę kolorów od jasnych po brązowe albo też będzie można je stosować jako bronzer. Występują one w różnych tonacjach kolorystycznych. Każdy kto będzie chciał zdecydować się na ten produkt może dowolnie mieszać kolorami i dzięki temu będzie można uzyskać zawsze doskonały efekt. Warto mieć do tego odpowiedni pędzel, który ułatwi nam nakładanie produktu.

Naturalny korektor

Często ma postać mocno kryjącego pudru mineralnego. Jeśli tylko sporadycznie będziemy chcieli przykryć na twarzy niedoskonałości to będzie można taki produkt nałożyć warstwowo. Na rynku są dostępne także mineralne korektory w formie gęstego kryjącego kremu. Tego typu formuła będzie lepsza niż sypka, ponieważ będzie można ją aplikować pod oczami. Dobre nawilżenie skóry to tak naprawdę podstawa sukcesu przy makijażu mineralnym.

Naturalny puder

Sprawdzi się puder ryżowy czy bambusowy albo też specjalne produkty oparte na mice, celulozie czy glince. Pudry takie mają formę białego proszku, który najlepiej wciskać w twarz z pomocą gąbki.

Wykonanie makijażu mineralnego

Naturalny róż, bronzer, rozświetlacz

Produkty te będą dostępne w sypkiej formie, co pozwoli stworzyć doskonałe kombinacje kolorystyczne. Minusem formuły będzie duże prawdopodobieństwo, że będą różne kolorowe kropki w niepożądanych miejscach. Można na rynku znaleźć także specjalnie przygotowane rozwiązania w postaci produktów specjalnie prasowanych.

Naturalne cienie do powiek

Tutaj jest podobnie jak przy różach, bronzerach czy rozświetlaczach. Cienie będą mieć sypką formułę i można będzie je dowolnie mieszać. Mamy dwa trzy kolory i wtedy będzie można stworzyć nawet kilkanaście odcieni, które będą gwarantować świetny efekt.

Naturalny tusz

Oparty na olejkach i woskach, dzięki którym rzęsy będą odżywione oraz nawilżone i będą zyskiwać na elastyczności oraz grubości. Aplikacja tuszu nie będzie inna niż ta jaką wykorzystujemy przy tradycyjnym produkcie.

Naturalne pomadki, błyszczyki

Jeśli kobieta chętnie stawia na delikatnie błyszczącą pomadkę to znajdzie coś interesującego pośród produktów do ust. Dzięki nim wargi będą zadbane, nawilżone i odżywione.

Naturalne lakiery do paznokci

Trudno będzie znaleźć naturalny lakier do paznokci, ponieważ już sama formuła lakieru sprawia, że to połączenie różnych chemicznych substancji. Na rynku znajdziemy jednak takie, które są tego pozbawione jak te z dodatkiem formaldehydów oraz parabenów.

image

Alicja Stec

Redakcja kosmetykiobagi.pl