Kosmetyki wegańskie - zalety WEGE KOSMETYKÓW

5 kwietnia 2018

Skład wege kosmetyków

Jeśli kosmetyk ma status i certyfikat produktu wege to w składzie nie może mieć składników, które mają pochodzenie odzwierzęce. Kupując kosmetyki wegę będzie można również doprowadzić do tego, że dużo mniej będzie realizowanych testów na zwierzętach. Jeśli chcemy na takie kosmetyki się decydować nie musimy być weganką czy wegetarianką. Tak naprawdę wystarczy być świadomym konsumentem i może się okazać, że wybierzemy takie kosmetyki.

Taki styl życia obecnie staje się coraz bardziej powszechni. Dziś praktycznie w każdej restauracji będzie można znaleźć pokaźną ofertę dań wegetariańskich. Pojawiają się także lokale, które wyłącznie w tym się specjalizują. Dlatego raczej nie powinno już nikogo dziwić, że jemy bez mięsa. Sporo osób nadal jednak nie wie, że są także kosmetyki wege. W skład kosmetyków nie rzadko wchodzić będą również produkty pochodzenia zwierzęcego, które poprawiają konsystencję czy wchłanianie tego produktu. Kosmetyki wege tych właśnie składników nie mają, nie ma tych które pozyskiwane tak, że przysparzają cierpienia zwierzętom. Są to produkty, które oznacza się mianem cruelty-free.

Nietestowane na zwierzakach

Jeśli chodzi o testowanie kosmetyków na zwierzętach trzeba będzie pamiętać, że nie tylko produkt gotowy, ale także półprodukty stosowane do produkcji nie mogą być testowane na zwierzętach. Istnieją różne sposoby na to, by zdobyć na ten temat informacje. Na początek warto szukać informacji na opakowaniu. Można także szukać takich informacji bezpośrednio u producenta. Czasami pojawiają się one również na stronach serwisów, które zajmują się prawami zwierząt.

Ekologiczne kosmetyki

Wydaje się, że ten ostatni sposób będzie najbardziej wiarygodny, ponieważ te organizacje działają bardzo prężnie i najczęściej mają możliwość, by sprawdzić dokładnie jakie dane są podawane przez producenta i czy można będzie im zaufać. Jeśli chodzi o listy takich kosmetyków, które są testowane na zwierzętach warto będzie sprawdzać różne propozycje i zerknąć na listy takie jak: Wykaz OK Club!, PETA, BUAV, NAVS. W Polsce tego typu certyfikat – znak V – od 2011 roku przyznaje Fundacja VIVA!

Kosmetyki bez dodatków zwierzęcych

Składniki pochodzenia zwierzęcego dzieli się na dwie grupy. Mamy tam kosmetyki, które pochodzą w oparciu o ciało zwierząt i kosmetyki, które występują w oparciu o produkty tworzone przez zwierzęta jak lanolina. Część wegetarian będzie akceptować tą drugą grupę produktów, dlatego sięgają po mleko czy miód. Natomiast weganie nie będą akceptować ani jednych ani drugich składników. W takiej sytuacji ich sprawdzenie składu musi być jeszcze dokładniejsze nim zdecydują się na konkretny suplement.

image

Alicja Stec

Redakcja kosmetykiobagi.pl