Kosmetyki mineralne – pielęgnacja, leczenie i doskonały makijaż w jednym

7 kwietnia 2018

Skuteczność kosmetyków naturalnych

Jeśli chodzi o kosmetyki mineralne niektórzy opisują je słowami minimalny skład a maksymalne działanie. Produkty znane są już od ponad 40 lat, jednak dopiero teraz stają się popularne na całym świecie. Przygotowane były pod kątem kobiet po operacjach plastycznych jaki zapewnienie doskonałego wyglądu.

Siła w ich składzie

Tego typu kosmetyki wyróżniają się krótkim składem. To co dla nas najważniejsze to fakt, że jest to skład w 100% naturalny i dlatego będzie bezpieczny dla skóry. Kosmetyki przygotowywane są z bardzo drobno mielonych pigmentów mineralnych jak tlenek żelaza czy ultramaryn. Pierwszy to matowy pigment o żółtej, czerwonej i czarnej barwie. Dzięki temu podkłady mają kolor.

Kosmetyki mineralne w składzie mają także tlenek tytanu, tlenek cynku oraz mikę. Tlenek tytanu to substancja całkowicie naturalna, która ma formę białego proszku bez zapachu. Nie rozpuszcza się w wodzie i będzie dodawany jako składnik rozjaśniający. Ma silne działanie kryjące, stosowany jest w pudrach oraz podkładach. Można oczekiwać, że będzie również chronił skórę przed promieniami UV. Jeśli kobieta ma suchą cerę to właśnie ta propozycja będzie dla niej najlepsza. Podobne właściwości będzie miał również tlenek cynku.

Naturalne kosmetyki na co dzień

Działać będzie antybakteryjnie, dlatego to składnik, który przeznaczony będzie do cery tłustej, mieszanej oraz trądzikowej. W każdym pudrze oraz podkładzie będzie się znajdować mika. Ten proszek transparentny ma również jedwabiste wykończenie. Można oczekiwać, że świetnie odbija światło, optycznie dzięki temu twarz będzie lepiej wygładzona.

Ostatnia grupa składników to różnego rodzaju dodatki, oczywiście takie całkowicie naturalne. Krzemionka odpowiada za gładką konsystencję, pozwala na aplikację kosmetyków. Będzie także rozpraszać światło, absorbuje sebum i wilgoć. Dlatego właśnie ten składnik znajduje się w tych kosmetykach, które przeznaczone będą do cery mieszanej i tłustej.

Zalety kosmetyków mineralnych

Wielką zaletą naturalnych kosmetyków będzie między innymi to, że nie ma w ich składzie wielu składników, które są w innych klasycznie spotykanych preparatach. Nie będzie tam parabenów, konserwantów czy sztucznych substancji, które mogą działać na skórę drażniąco i mogą również powodować zapychanie porów. Naturalne składniki wykazują także właściwości lecznicze. Dzięki nim będzie można poprawić wygląd i kondycję cery. Dlatego właśnie to produkty, które polecane są między innymi do cery, która będzie skłonna do alergii. Znajdziemy tam składniki, które będą miały działanie łagodzące na cerę co będzie bardzo ważne.

image

Alicja Stec

Redakcja kosmetykiobagi.pl