Kosmetyki mineralne – czy warto je stosować?

28 marca 2018

Polecane kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne budzą coraz większe zainteresowanie. Opinie na ich temat są podzielone. Niektórzy uważają, że dzięki nim będzie można uzyskać rzeczywiście naturalny efekt, zaś przeciwnicy uważają, że podkreślić mogą one niedoskonałości na cerze. Na pewno sięga po nie coraz więcej kobiet i temu nie da się zaprzeczyć. Podpowiadamy więc co jest w nich wyjątkowego i dlaczego mogą one być dobrym wyborem.

Co to takiego kosmetyki mineralne?

Na rynku amerykańskim pojawiły się jakiś czas temu i praktycznie od samego początku były doceniane przez kobiety. Stało się tak przede wszystkim dlatego, że nie było w nich żadnych substancji konserwujących czy sztucznych dodatków, środków chemicznych i klientki były po prostu z tych kosmetyków zadowolone. Początkowo były one stosowane wyłącznie do delikatnej i wrażliwej skóry często po wykonanych zabiegach. Dlatego powszechnie określa się je jako idealne dla cery niedoskonałej problematyczne.

Kto powinien je wybrać?

Przede wszystkim polecane są przez dermatologów dla osób, które mają problem z trądzikiem oraz tłustą skóra. Dzięki temu, że jest tam duża zawartość tlenku cynku można oczekiwać, że dzięki nim pokonać można niedoskonałości skóry. Nie zatykają porów więc nie trzeba się obawiać, że pojawią się stany zapalne. Ważne będzie między innymi to, że nie będą one ograniczać dostępu tlenu i dlatego będą dla skóry doskonałe. Kosmetyki mineralne będą się także bardzo dobrze sprawdzać po operacjach plastycznych, gdy skóra będzie wrażliwa i potrzebna będzie jej odpowiednia pielęgnacja.

Zalety kosmetyków mineralnych

Skład kosmetyków mineralnych

Skład tych kosmetyków nie jest skomplikowany opierać się będzie jak sama nazwa mówi na minerałach i będą to mika, tlenek tytanu, tlenek cynku. Pojawić się może tam również magnez, wapń, potas i sod.

Jak stosować te kosmetyki?

Warto mieć specjalne akcesoria, które ułatwią ich nakładanie. Niezbędny będzie pędzel z gęstym włosiem. Trzeba pamiętać, by nie przesadzać z ilością preparatu, ponieważ wtedy zamiast maskować niedoskonałości rzeczywiście może dojść do tego, że te niedoskonałości będą bardziej widoczne. Produkt powinien być naniesiony na początek na zewnętrzną stronę dłoni, potem trzeba wetrzeć preparat we włosie pędzla i kolistym ruchem rozprowadza się go po twarzy. Kosmetyki mineralne mają lekką formę i nie zatykają porów, ale pomogą nam usunąć przebarwienia, rany czy inne zmiany nieestetyczne. Ważne będzie również to, że te kosmetyki nie mają terminu ważności i dlatego będzie można je bez obaw stosować nawet dłuższy okres czasu.

image

Alicja Stec

Redakcja kosmetykiobagi.pl