Cienie mineralne – co oferuje rynek?

26 marca 2018

Cienie do oczu mineralne

Coraz częściej zamiast tradycyjnych kosmetyków sięgamy po ich mineralne odpowiedniki. Szczególną popularnością cieszą się dziś pudry i podkłady, które nie zawierają żadnych substancji zapychających pory lub działających szkodliwie na skórę.

Kosmetyki mineralne mają skład w stu procentach naturalny, co więcej, są przy tym bardzo skuteczne i trwałe. Można je stosować bez względu na warunki atmosferyczne, sprawdzą się zawsze. Coraz częściej na sklepowych półkach pojawiają się także mineralne cienie do powiek, które są produktami naprawdę godnymi uwagi.

Dlaczego kosmetyki mineralne?

Skąd właśnie taki wybór, skąd popularność kosmetyków naturalnych? Odpowiedź jest prosta – środowisko jest dziś tak zanieczyszczone i pełne szkodliwych substancji, że nie warto dokładać ich cerze także w postaci kosmetyków. Tradycyjne kosmetyki zawierają chemiczne, sztucznie wytwarzane substancje, które niejednokrotnie odcinają dopływ tlenu, katalizują szybsze starzenie się komórek czy zapychają pory. Dobre kosmetyki naturalne nie szkodzą cerze, co więcej, czasami wręcz pomagają wyregulować intensywność wydzielania sebum lub innych procesów. Warto zawsze uważnie czytać skład – nie powinno znajdować się w nim nic poza minerałami, takimi jak kaoliny, glinki, tlenek cynku. Wszelkie inne dodatki sprawiają, że kosmetyk nie jest już mineralny, choć może być w ten sposób opisany.

Mineralne cienie do powiek

Nasycone kolory na powiekach

Poszukiwanie idealnego cienia do powiek wśród tradycyjnych kosmetyków to żmudne zadanie. Gama kolorystyczna jest dość ograniczona, czasem trudno jest znaleźć idealny odcień. Co więcej, konsystencja tradycyjnych cieni często sprawia, że po kilku godzinach na powiekach powstają zrolowane warstwy kosmetyku wraz z wytworzonym przez skórę sebum. Makijaż wymaga więc uważnego kontrolowania i poprawiania, jeśli ma za zadanie prezentować się dobrze przez cały dzień. Kolejny problem stanowi chemiczny skład, który uczula i niszczy delikatną skórę otaczającą oczy. Dlatego właśnie coraz więcej osób szuka alternatywy dla tradycyjnych cieni. Cienie mineralne są świetną odpowiedzią na te poszukiwania.

Wyróżniają je szczególnie piękne kolory, których gama jest nieograniczona. W zależności od zawartości poszczególnych minerałów kolor może być ciemniejszy, jaśniejszy, bardziej matowy, brokatowy, błyszczący lub satynowy. Cienie zawierają też substancje pochłaniające sebum, dzięki temu nigdy nie rolują się na skórze. Dzięki naturalnemu składowi pozwalają utrzymać skórę wokół oczu w świetnej kondycji. Ich aplikacja jest bardzo prosta, szczególnie po kilku próbach, gdy już nabierze się wprawy.

image

Alicja Stec

Redakcja kosmetykiobagi.pl