Cera idealna. Pudry i podkłady mineralne

8 kwietnia 2018

Puder mineralny

Kosmetyki mineralne jak się okazuje są coraz ważniejsze na rynku produktów kosmetycznych. Makijażyści i dermatolodzy pochwalają je, ponieważ dzięki nim będzie można uzyskiwać piękny makijaż bez wyrzeczeń. Warto sprawdzić, dlaczego powinniśmy po nie sięgać. Poznajcie nasze opinie na ten temat, dowiecie się dlaczego na te propozycje się zdecydować.

Kosmetyki mineralne w czystej postaci to tak naprawdę sproszkowane minerały. I to właśnie ten prosty, naturalny skład jest wielką siłą tych właśnie kosmetyków. W składzie nie ma konserwantów dodatków barwiących czy zapachowych, które niestety u wielu osób powodują podrażnienia, dlatego się ich unika. Tutaj nie ma też olejów czy wosków. Mineralne produkty cenione są również dlatego, że gwarantują nam możliwość przygotowania świetnie wyglądającego makijażu i pod tym kątem także zasługują na polecenie.

Kosmetyki mineralne - dobre dla skóry

Jednym z częstych problemów z jakimi można się spotkać podczas stosowania kosmetyków to zaskórniki. Mineralne kosmetyki nie dają takich problemów, ponieważ nie zatykają porów, ale będą gwarantować skuteczną pielęgnację skóry. Z powodu tego, że mamy duży rozmiar cząsteczek będą one działać tylko powierzchniowo, nie będą wchodzić w głąb naskórka. Nie będzie zanieczyszczeń skóry, będzie ona spokojnie oddychać.

Podkład mineralny

Kosmetyki mineralne radzą sobie także z nadmiarem sebum i dlatego delikatnie będą matować skórę. W składzie znajduje się tlenek cynku i dzięki niemu radzić sobie można ze stanami zapalnymi.

Kosmetyki mineralne - know how

Najczęściej tego typu kosmetyki są nam proponowane w formie suchego sypkiego proszku, który znajduje się w zamkniętym pojemniczku. Najłatwiej będzie je nakładać pędzlem. Taka forma produktu może być nieco kłopotliwa, jednak ma naprawdę wiele zalet ten produkt i będzie warto po niego sięgnąć. Można mieć pewność, że w 100% produkt ten jest naturalny, można oczekiwać jego doskonałej jakości.

Pudry i podkłady mineralne w proszku zapewniają taką formę krycia jakiej będziemy potrzebować i na jaką mamy ochotę a efekt końcowy będzie uzależniony od tego jak dużo proszku będzie się używać. Taki podkład został przygotowany w taki sposób, że może stać się także ciekawym rozwiązaniem zastępującym nam korektor. Makijaż przygotowany z kosmetykami mineralnymi spaja skórę, gwarantuje jej wygładzenie i daje również świetny naturalny efekt. Dodatkowo taki makijaż jest także wyjątkowo trwały.

Kosmetyki mineralne będą idealnym wyborem dla tych wszystkich osób, które szukają naturalnych kosmetyków i potrzebują świetnego wyboru, gdy mają wrażliwą skórę.

image

Alicja Stec

Redakcja kosmetykiobagi.pl