5 wskazówek jak dobrać idealny podkład mineralny do Twojej cery

31 marca 2018

Dobranie podkładu do cery

Każda kobieta prawdopodobnie ma jeden ulubiony kosmetyk jakiego będzie używać każdego dnia. Podkład mineralny to makijażowe odkrycie dla kobiet, które gdy go poznają nie będą już rezygnować z niego w kolejnych latach. I nie tylko dotyczy tych Pań, które mają niedoskonałości na skórze. Pojawiają się trądzik, zaskórniaki czy rozszerzone pory. W jaki sposób będzie można wybrać idealny mineralny podkład?

1. Podkład mineralny – typ cery

Pierwsza sprawa, którą trzeba będzie brać pod uwagę przy wyborze podkładu mineralnego to oczywiście rodzaj skóry. Mamy obecnie typu takie jak cera sucha, która będzie naturalne się wysuszać, czasem się łuszczy, matowa i pozbawiona blasku. Cera normalna ma jasny koloryt, będzie gładka, nie ma na niej przebarwień i rozszerzonych porów, nie będzie wymagać szczególnej ingerencji w postaci super krycia. Cera mieszana to cera ze skłonnością do wysuszenia i przetłuszczenia się. Taka cera będzie mieć skłonność do zapychania porów, dlatego sprawdzi się podkład absorbujący sebum.

Cera tłusta to cera, która się przetłuszcza. Często są tam zmiany trądzikowe, zaskórniki, które będą wynikały ze złego rogowacenia naskórka, wydzielania łoju. Nieprawdą będzie, że to rodzaj cery dla ciężkiego i mocnego podkładu. Można postawić również na puder mineralny z serii matującej. Cera dojrzała może być sucha i może być tłusta. Łączy je to, że traci jędrność i pojawiają się z marszczki, z wiekiem skóra jest bardziej wrażliwa i podatna na alergię. Koniecznie będzie trzeba zastosować podkład z serii kryjących.

2. Podkład mineralny w idealnej formule

Z dobrem formuły będzie łatwiej niż z dobrem odcienia. Jeśli ktoś ma skórę, która problemów nie sprawia i oczekuje od podkładu wyrównania kolorytu buzi i efektu glow to będzie można wybrać rozświetlenie. Taki podkład gwarantuje cerę pełną blasku. Jeśli cera się przetłuszcza i świeci to można wybrać matującą formułę, która zakryje niedoskonałości.

Rodzaje podkładów mineralnych

3. Podkład mineralny – odpowiednia marka

Warto także zwrócić na markę podkładu. Sprawdzać trzeba cenę, opinie, gamy kolorystyczne czy jasność jaką daje nam producent. Większość marek ma kilka różnych grup kolorystycznych a każda grupa dodatkowo różne poziomy jasności. Można wybrać wykończenie czy poziom krycia podkładu. Na rynku są te mocno kryjące, mniej kryjące, matujące, satynowe czy rozświetlające.

4. Podkład jaki odcień

Jeśli odcień cery będzie porcelanowy a w podkładach wybierać z palety te pierwsze to można wybrać jakieś delikatne mineralne podkłady. Jeśli ktoś ma skórę ciemniejszą trzeba wybrać odcień medium albo dark.

5. Podkład mineralny – w zależności od pogody

Podkłady mineralne można różnie stosować w zależności od pory roku. Dlatego, że ze zmianą aury zmieniają się także oczekiwania. Latem przy pięknie opalonej buzi i wysokiej temperaturze najlepiej nakładać lekki podkład, który cery nie obciąży, dodatkowo chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem. Zimą, gdy ostry wiatr i mróz działają na skórę powinno się wybierać gęste bardziej kryjące podkłady, które skórę ochronią.

image

Alicja Stec

Redakcja kosmetykiobagi.pl